İnsanların büyük bir bölümünü etkiliyen şeker hastalığı sonsuza kadar tedavi edilemeyen bir hastalık değildir. Şeker hastalığı tedavisi nin yapılması birden fazla yol ile mümkündür. Tedaviden ve her şeyden öncelikle, hastanın yaşam biçmini değiştirmesi gerekmektedir.Doktorların vereceği diyetlerin dışında yiyecek tüketilmemelidir. Şeker hastalarına doktorların verediği tavsiyelerin başında yağdan kaçınmaları gerektiği gelir. İnsülün hormonunun yetersizliğinden dolayı aşırı yağ alımında vücudun parçalaması güçleşmektedir. Doktorların hastalara başka bir tavsiyesi ise cips ve kola tarzı ürünlerden kaçınmalarıdır. Diyet tavsiyeleri ve yiyecek listelerinin yanı sıra doktorlar hastalarına bir takım ilaçlar yazarlar.Bu ilaçlar vücutta dengesiz olarak çalışan, pankreasın salgıladığı insülin hormonunun vücutta dengelenmesini sağlar. Şeker hastalığının aynı zamanda amelyat işlemiyle de tedavisi mümkündür. Ameliyat uygulanan hastalarda yüzde 75 oranında bir başarı görünmektedir. Şeker Hastalığı Tedavisi son zamanlarda meşhur olan bir yöntem olan Metabolik Cerrahi ile de uygulanabilir.

Benzer YazılarYorum Yazın

HTML Etiket ve Nitelik Eklemek için bunları kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

www.sekerhastaligidiyabet.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.