Şeker Hastalığı Belirtileri ülkemizde pek olarak önemsenmiyor. Ülkemizde genç ve yaşlı yaklaşık 5 milyon kişi şeker hastalığına sahip. Ancak bu 5 milyon kişiden bir çoğu şeker hastası olduğunun farkında değil.Şeker hastalığının diğer hastalıklarda olduğu gibi belirgin belirtileri vardır. Ancak ülkemizde insanlar doktorlara çok sıklıkla uğramadığı için bu belirtileri başka belirtilerle karıştırabiliyor. Peki şeker hastalığı belirtileri nelerdir ? Bu hastalığın başlıca belirtisi idrara sık sık çıkmadır. Bunun yanı sıra aşırı susama, nefes kokması, kusma diğer belirtileridir. Eğer hasta beklenmedik bir şekilde kilo kaybı yaşıyorsa bu da şeker hastalığının belirtisi olabilir. En yaygın görülen belirti ise enerji kaybından dolayı halsizlik ve bitkinliktir. Bayanlarda genel olarak adetten kesilme görülmesi muhtemeldir. Mide bulantısı, kusma, aşırı susama, idrar yolu enfeksiyonu gibi belirtiler de görülebilir. Eğer bu tür belirtiler varsa doktora başvurulması önerilir.

Benzer YazılarYorum Yazın

HTML Etiket ve Nitelik Eklemek için bunları kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

www.sekerhastaligidiyabet.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.