Gizli şeker, kendini şeker hastalığının aksine çok belli eden bir hastalık değildir ve teşhisi de ister istemez çok kolay olmamaktadır. İnsan bedeninde gizlice ilerlemekte olan gizli şeker hastalığının önleminin alınması gerekmektedir aksi takdirde ilerleyerek şeker hastalığına yol açabilmektedir. Kişinin gizli şeker hastası olup olmadığını öğrenmek için yapması gereken açlık kan şekerini ölçtürmektir. Gizli şeker belirtisi gösteren kişilerin en kısa zamanda açlık şekerini ölçtürmesi gerekmektedir. Peki kimler risk altında ve bu ölçümü yaptırmak durumundadır ? Gizli şeker hastalığının en belirgin belirtisi kişinin üstüne öğünlerin ardından ağırlık çökmesi durumudur. Yemek yedikten sonraki mayışıklık gizli şeker belirtisi olabilmektedir. Bir başka belirtisi ise öğlen saatlerinde uyuklama isteğidir. Aynı zamanda durduk yere strese bürünen, ani bir şekilde sinirlenen ve çıkışlar yapan, tuvalete sık sık çıkan, uyku konusunda problemler yaşayan kişilerde de gizli şeker hastalığı olma ihtimali bulunmaktadır.

Diğer YazılarYorum Yazın

HTML Etiket ve Nitelik Eklemek için bunları kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

www.sekerhastaligidiyabet.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.